Nástěnka pro každý den

Publikováno: 1.5.2017

Nástěnka pro každý den

Využití nástěnek je celá řada. Nástěnku můžete využít k připevnění kartiček se vzkazy a úkoly, rodinných fotografií, dětských výtvorů a osobních cílů apod. V tomto článku se zaměříme na dětský pokojíček, domácí pracovnu a kancelář a také na váš osobní rozvoj.

Dětská nástěnka do pokojíčku

S dětskou nástěnkou si může celá rodina připomínat důležité události v životech dětí každý den. Můžete na ní připevnit například fotografie z prvních dní po narození dítěte, z prázdnin u vody a na táboře nebo z narozeninových oslav.

Dětská nástěnka

Nástěnku mohou děti využít i později ve školním věku. Buď může sloužit jako užitečný pomocník pro školní účely, nebo k vystavení jejich výtvorů.

Kromě toho je nástěnka dekorativní prvek v interiéru dětského pokoje. Obohaťte dětem jejich pokojíčky o originální a pestrobarevnou dekoraci.

Pracovní koutek a nástěnka

V žádné pracovně by neměla chybět nástěnka. Nástěnka vám může připomínat úkoly, projekty a třeba také harmonogram pracovního týdne. Mít vše neustále na očích je velká výhoda. Důležité věci nebudete odkládat na poslední chvíli.

Nástěnku si můžete zpestřit rodinnými fotografiemi a výtvory dětí, které dávají pracovnímu místu duši. Vytvořte si pracovní koutek s příjemnou tvůrčí atmosférou.

Nástěnka pro osobní motivaci

Vytvořte si svojí osobní nástěnku, která vám pomůže na cestě osobního rozvoje a motivace. Na nástěnku umístěte vaše životní cíle a sny. Nevíte, jak na to? Zde je stručný návod.

Prvním krokem mohou být pozitivní afirmace. Pozitivní afirmace jsou výroky, které vyjadřují vytoužené situace a přání. Smyslem pozitivních afirmací je vytlačit negativní myšlenky a nahradit je myšlenkami pozitivními. Pozitivní afirmace připevněte na nástěnku a začněte dělat něco pro sebe.

Pokud budete myslet pozitivně, bude i váš život pozitivní.

Další možností je vizualizace snů a přání pomocí tzv. visionboardu. Visionboard je nástěnka, na kterou umístěte obrázky a fotografie vystihující vaše sny a přání. Visionboard by vás měl vyzvat k akcím, které vás budou přibližovat až do finále. Podrobný návod, jak vytvořit visionboard najdete v článku Jak vytvořit nástěnku snů.

Motivační nástěnka

Smyslem uvedených technik je, že vaše touhy a sny máte neustále na očích. To by vás mělo motivovat k podniknutí kroků vedoucích až do cíle. Nástěnka vám ukazuje, kde se chcete ocitnout za pár týdnů a měsíců.

Osobní nástěnka by měla být jednoduchá, přehledná a barevná s velkými písmeny.

Závěrem

Nástěnky můžete využít různými způsoby. Je jenom na vás, jakým způsobem je využijete právě vy. Nenechte se omezovat uvedeným výčtem použití. Buďte kreativní a nebojte se experimentovat.

Sdílejte článek na sociálních sítích