Nástěnka pro každý den

Publikováno: 1.5.2017

Nástěnka pro každý den

Využití nástěnek je celá řada. Nástěnku můžete využít k připevnění kartiček se vzkazy a úkoly, rodinných fotografií, k prezentaci dětských výtvorů, stanovení osobních cílů apod. V tomto článku se zaměříme na dětský pokojíček, domácí pracovnu a na osobní rozvoj.

Dětská nástěnka do pokojíčku

S dětskou nástěnkou si může celá rodina připomínat krásné okamžiky v životech dětí každý den. Můžete na ní připevnit například fotografie z prvních dní po porodu, z prázdnin u vody a na táboře nebo z narozeninových oslav.

Dětská nástěnka

Nástěnku mohou děti využít i později ve školním věku. Buď může sloužit jako užitečný pomocník pro školní účely, nebo k prezentaci jejich výtvorů.

Kromě toho je nástěnka skvělý dekorativní prvek do interiéru dětského pokoje. Obohaťte dětem jejich pokojíčky o originální a pestrobarevnou dekoraci.

Pracovní koutek a nástěnka

V žádné pracovně by neměla chybět nástěnka. Nástěnka vám připomíná důležité úkoly, projekty a třeba také harmonogram pracovního týdne. Mít vše neustále na očích je velká výhoda. Důležité věci nebudete odkládat na poslední chvíli.

Nástěnku si můžete zpestřit rodinnými fotografiemi a výtvory dětí, které dávají pracovnímu místu duši a vytváří příjemné pracovní prostředí. Vytvořte si pracovní koutek s příjemnou tvůrčí atmosférou.

Nástěnka pro osobní motivaci

Další možností, jak využít nástěnku, je osobní nástěnka. Osobní nástěnka by vám měla pomocí na cestě osobního rozvoje a motivace.

První možností je připevnit na nástěnku kartičky s pozitivními afirmacemi. Pozitivní afirmace jsou výroky, které vyjadřují vytoužené situace a přání. Smyslem pozitivních afirmací je vytlačit negativní myšlenky a nahradit je myšlenkami pozitivními. Pozitivní afirmace připevněte na nástěnku a začněte dělat něco ve váš prospěch.

Pokud budete myslet pozitivně, bude i váš život pozitivní.

Další možností je vizualizace snů a přání pomocí tzv. visionboardu. Visionboard je nástěnka, na kterou umístěte obrázky a fotografie vystihující vaše sny a přání. Visionboard by vás měl vyzvat k akcím, které vás budou přibližovat až do finále. Podrobný návod, jak vytvořit visionboard najdete v článku Jak vytvořit nástěnku snů.

Motivační nástěnka

Smyslem uvedených technik je, že vaše touhy a sny máte neustále na očích. To by vás mělo motivovat k podniknutí kroků vedoucích až do cíle. Nástěnka vám ukazuje, kde se chcete ocitnout za pár týdnů a měsíců.

Osobní nástěnka by měla být jednoduchá, přehledná a barevná s viditelným písmeny.

Závěrem

Nástěnky můžete využít různými způsoby. Je jenom na vás, jakým způsobem je využijete právě vy. Buďte kreativní a nebojte se experimentovat.

Sdílejte článek na sociálních sítích